Kenyérsütés: Hogy készül a liszt? Hogy működik egy malom? Miből lesz a kenyér? Miből lehet kenyeret sütni? Mi történik akkor, ha valaki lisztérzékeny?
Ezekre és sok más kérdésre kapnak a gyerekek választ, majd gyakorlatban ki is próbáljuk a hallottakat. Lisztet őrlünk, gyúrunk, dagasztunk, kemencét fűtünk és izgatottan várjuk, hogy elkészüljön az első saját cipócskánk.
Ékszerkészítés (Nem csak lányoknak!): megismerkedünk az alapszerszámokkal, eszközökkel, technikákkal, alapanyagokkal, majd neki is látunk, hogy valami szépségeset alkossunk.
Bőrből fonott karkötők, hagyományos és modern nyakláncok, fülbevalók, övek várják leendő tulajdonosaikat. Innen senki nem távozik üres kézzel.😊
A lovas foglalkozások között sem unatkoznak majd a gyerekek. Az elmúlt évek nagy sikerét követve, kedves kolléganőnk, Dóra, színes és csapatépítő játékokkal fogja összekovácsolni a kis csapatot.
Vízvizsgálat: vízterek, elsősorban patakok rejtett élővilágának felkutatása megfelelő eszközök segítségével, ismerkedés a vízi életközösségek talán még sosem látott érdekességeivel, folyamataival. A programon való részvételhez gumicsizma viselése ajánlott.
Gyógynövényismereti túra: megismerkedünk az erdőben és a réten fellelhető gyógynövényekkel és tulajdonságaikkal, gyógyászati és egyéb és egyéb felhasználásukkal, a gyűjtés és szárítás módjaival. A kézműves programokon a gyűjtött növényeket fel is használhatjuk.